trešdiena, 2011. gada 23. marts

Šņik šņak - 8 mēneš` azotē

.... un uz mājām nepavisam negribas :D

pēdējās 2 nedēļas, kopš sākās darbošanās vēstniecībā jūtos kā iemesta vāveres ritenī. Bet ir ļoti ļoti forši. Tagad jau esmu pielaista pat pie telefonu atbildēšanas un pēc tam savienošanas ar attiecīgo vēstniecības darbinieku, kas visbiežāk ir konsuls - par un ap vīzām, dokumentiem, jurisdikciju. Šodien viens čalis zvanīja un teica, ka viņš gribot pārvākties uz LV (runāja angļu mēlē), kādus dokumentus viņam vajagot. Gribēju smieties, bet nevarēju - vēstnieka kabineta durvis bija vaļā.
Visi ļoti gatavojas Zatlera vizītei, tāpēc arī tiek vākta daudz informācija par un ap firmām un bagātiem potenciālajiem investoriem. Starp citu, kāda investora firma, kurš ir precējies ar latvieti, strādā ar apgrozījumu 3 biljoni $ gadā. Kad Zatlers būs šeit, piektdienā 1. aprīlī būs viņa tikšanās Ziemeļamerikas jauniešiem, lai atkal runātu par dubultpilsonības jautājumu un ne tikai. Arī man tika lūgts Zatleram novadītu vienu prezentāciju, tā ka ar steigu jāķeras klāt tās veidošanai.
Atskatoties uz pēdējiem notikumiem nevar nepieminēt "Kamēr" kora viesošanos Vašingtonā. Bija tik kolosāli beidzot just blakām kādu no "Latvijas dzīves". Vienu nakti pēc garu garajām ekskursijām pa Vašingtonu palika pie manis, tas ir no Sestdienas uz Svētdienu. Sestdien no rīta es jau biju agri agri latviešu biedrības namā, jo es biju tiiiiik priecīga viņu sagaidīt. Palīdzēju virtuves darbos, jo kori pēc garā ceļa (viņi brauca 18 h ar vilcienu no Čikāgas) kori vajadzēja arī paēdināt un tad atdot saimniekiem. Un tātad vienu nakti es Laumu ņēmu pie sevis, viņa iepazinās arī ar Karenu un Tedu un mazliet ievedu viņu savā "šejienes dzīvē" un viņa tad arī teica, ka tagad saprot, kāpēc es mājās negribu braukt. Pārējās naktis Lauma ar "kolēģi" Zani palika pie latviešu kundzes, kura dzīvo šejienes latviešu pansionātā un tas nemaz nav tā, kā tas sākumā izklausījās. Šī kundzīte brauc pelēkā sporta mustangā, kura numurs ir "AR DIEVU". Vot tā :) Nu enivej, cik varēja noprast viss koris bija sajūsmā gan par Ameriku, gan par viņu laiku šeit. ARī koncerti viņiem bija debešķīgi. Tas, kurš bija latviešu biedrības namā, bija ļoti ļoti skaists. Ilgi turējos, lai nepinkšķētu, bet kad viņi dziedāja Renāra Kaupera dziesmu "Mazā bilžu rāmītī", kuru viņš sacerēja savai sievai - tad gan asaras pašas bira :) Pēdējā dienā pirms viņu prombraukšanas viņiem bija koncerts arī vēstniecībā, kuru apmeklēji daudzi pat citu valstu diplomāti, mani tas ļoti sajūsmina, jo prieks, ka mūsu izcilos talantus redz arī citu valstu ievērības cienīgas personības.
Pagājušajā 5dienā ar citiem Amerikas latviešiem bijā tajā "Pharmacy bar", kura otrā filiāle ir arī Rīgā. Biju baigi pārsteigta - pie bāra plīvo LV karogs, uzraksts arī vēsta "Krogs Aptieka" un pārdod pat Aldara alu!! :) Foršs vakars bija :)))))
Šo 7dien ar Terezu braucām ļoooti iepirkties, jo man tas bija pēdējais weekends pirms braukšanas uz Floridu un bija liela nepieciešamība pēc vasaras drēbēm. Tā kā man nepatīk iepirkties, tad tas bija "such a pain in the ass" bet mantas nedēļai čilojot svelmē tika atrastas. Nespēju noticēt, ka klāt jau ir aprīlis! Šo weekendu palikšu viena ar sīkajiem, vecāki jau no agra 5dienas rīta brauc uz Ņujorku, jo dodas uz kāzām. Es tikai priecājos, jo no extra naudas neatsakos nekad, laikam tieši tāpēc (un arī tāpēc, ka man nepatīk iepirkties) esmu netipiski au-pair darbam iekrājusi pārpārēm.
Vēl kāda ļoti pozitīva lieta šajā nedēļā bija tas, ka no Žeibes dzīvokļa biedra, kurš devās uz Vašingtonu saņēmu forši foršu paciņu ar žurnāliem, medu, rupjmaizi, končām utt Arī Žeibes paštaisīto kosmētiku, kas arī bija paredzēta manējiem šeit. Viņi teica, ka nenobrīnīties, kur man tik forši draugi, ka vēl arī ģimenei, kur es dzīvoju kaut ko atsūta! Ha, es tak zinu to pati, ka man ir paveicies dzīvē :) Nu jā un šīs lietiņas man atkal lika ilgoties pēc mājām!
Vakar pēkšņi par gariem gariem laikiem man bija tāds vakars, kad es neko nedarīju un bija TIK labi. Pat nevajadzēja ierakstīt "American Idol", jo es to varēju skatīties normāli tiešraidē. Jo visu laiku ir vienmēr bijušas tikšanās ar cilvēkiem, vakariņas, kinoteātri, hokejs, franču valoda vai sliktākajā gadījumā - sporta zāle, kurā es gan neesmu bijusi jau kādu mēnesi. Un vakar nebija nekā un es nespēju piedabūt sevi piecelties, jo bija ļoti labi. Un vakar vakarā bija spēcīgs pērkons, kas man arī ļoooti patika - 2 jau ir bijuši, tātad jau var peldēties :)
Un mana jaunā seriālu atkarība - "Hawaii Five O", kas pēc visām gossip girls un pretty little liars tomēr ir pozitīvākas pārmaiņas haha. Bet tā ir - ASV nevar neskatīties kādu seriālu, šovu vai vēl nez ko televīzijā. Un šis seriāls laikam arī tāpēc, ka mēs ar Terezu esam kā trakas ar to Hawaii tēmu. Desktopi mums laptopiem arī, protams, ir Hawaii pludmales skats.
Nu tā, apmēram viss :) Čauu!


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru